خلق برند در گردهمایی برندها

//خلق برند در گردهمایی برندها

خلق برند در گردهمایی برندها

جشنواره برندهای طلایی عروسی مکانی برای معرفی و گردهمایی برندهای عروسی کشور است که با کمک کمپانی های معتبر در سال ۱۳۹۷ آغاز بکار خواهد کرد و پس از دوره ی بلند یکساله و سرانجام در ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ با برگزاری اختتامیه به پایان می رسد. بسیاری از شما در باره کم و کیف و ساختار این جشنواره پرسش های گوناگونی را داشته اید که با گذشت زمان هر کدام را به تفصیل مطرح می کنیم، اما مهمترین مسئله که بسیار هم مطرح شد، مسئله ی برگزاری یا عدم برگزاری ادوار دیگر این جشنواره است که سعی کردیم در این نوشته پاسخی برای این موضوع ارائه دهیم.
قطعا ما هم به مانند همه فرهیختگان و هنرمندان این حوزه علاقمند به ادامه این جشنواره هستیم، اما با توجه به سنجش های بعمل آمده و اینکه بطن این جشنواره از خود مردم خواهد بود باید گفت این شما هستید که تعیین کننده هستید و در صورتی که استقبال و همراهی شما بزرگواران را شاهد باشیم مسلم است که با همه مشکلات پیش رو این راه را ادامه خواهیم داد و ذره ای فروگذاری نخواهیم کرد.
مع الوصف با توجه به تازگی و سابقه کم جشنواره برندهای طلایی عروسی باید صبر کرد تا نحوه استقبال و حضور مردمی را مورد سنجش عملی قرار داد. این فستیوال با حضور برندهای منتخب و کاندید داوران از بهمن ماه ۱۳۹۶ کلید خورد و در یکم فروردین ۱۳۹۷ رسما آغاز بکار می کند.

سئوال مهم دیگری که از ما پرسیده می شود در مورد برند و معنی برند تجاری است، در ادامه به تعریفی در مورد آن بپردازیم.

خلق یک برند

چگونه خالق یک برند موفق باشیم؟
چگونه خالق و صاحب برندی موفق و بزرگ باشیم؟
این روزها وقتی سری به بازار کار می زنیم، هم صحبت با سرمایه گزاران بزرگ می شویم، به دنبال هدف های بنگاه های اقتصادی می گردیم و یا اگر می خواهیم نهایت آرزوی یک فعال اقتصادی را بدانیم ، متوجه می شویم ، تمامی مسیرها به یک جا ختم می شود و در یک نقطه، اشتراک نظر وجود دارد .
بله همه می خواهند صاحب برندی معروف باشند که در تمامی سطوح بدرخشند و موفقیت هایی بزرگ ، کسب نمایند.
با همه ی این خواسته ها، علاقه ها و تلاشهایی که صورت می گیرد در نهایت اتفاقی که در سطح کلان رخ می دهد و نتایجی که حاصل می شود با واقعیت ها، تفاوتی فاحش دارد.
تعداد برندهای اصیل، موفق و چشم نواز، بسیار کمتر از آن چیزی است که مدعیان و جویندگان به دنبال آن می باشند.
سوال اساسی اینجاست… چرا آرزوها و آمال به سرانجام نمی رسند و همگی بر باد می روند و برندهای اصیل، کمتر ظهور می کنند؟
برای پاسخ به این سوال مهم، ابتدا باید با نگاهی ریشه ای و عمیق به تعریف صحیح از برند دست پیدا کرد، چون عدم آگاهی و شناخت از این تعریف، اساس همه ناکامی هایمان خواهد شد.
تعریف برند
برای برند، تعاریف زیادی نقل گردیده است اما ما می خواهیم به ریشه ی کلامی آن بپردازیم و نتایج حاصل را بررسی نماییم.
برند به معنای هویت می باشد و اما هویت به معنای، شخصیت، وجود هستی، آنچه موجب شناسایی شخص می شود و ماهیت می باشد.
هر برندی بعد از ظهور، معرف توانایی خالق و پدید آورنده خود بوده و زمانی اعلام وجود می کند، بعبارتی هستی و وجود خالق خود را به معرض دید و نمایش عموم می گذارد که این هستی و وجود، مسبب بروز و آشکار سازی قدرت، استعداد، توانایی و خلاقیت های خالق برند می گردد.
توسط برند، شخصی خود را هویدا و آشکار می سازد، آن استعداد ها و خلاقیت های ناب ذاتی و منحصر به فرد خود را به همگان نشان می دهد و اعلام وجود می کند.
هیچ کس نمی تواند خالق برندی باشد، مگر آنکه جوهره ی وجودی مربوط به حرفه ی خود را داشته باشد. او آنچه را که استعداد فطری خود می داند شناخته و به سرانجام رسانده است، درست مانند دانه ای است که درخت مخصوص و منحصر بفردش را خلق و ساخته است که هر دانه ای نمی تواند آن محصول را ببار آورد زیرا درخت سیب، میوه ی سیب می دهد و دانه ی انار، میوه ی انار…
برندهای بزرگ، دارای صاحبانی قدرتمند، خلاق، توانمند، خبره و آگاه در موضوع مربوط به فعالیت برند خود هستند و فقط از دست چنین افرادی، توقع خلق برند می رود که متاسفانه با توجه به عدم آگاهی انسانها، از توانایی های درونی و استعداد های ذاتی خود چنین افرادی کمیاب و نادر می باشند.
تاکید زیاد بر خود شناسی در تمامی جریانات الهی ناشی از همین امر می باشد.
شواهدی که در تمامی عرصه های تولید و اقتصاد مشاهده می شود نشان می دهد که اکثرا از الگو های صحیح برند سازی تبعیت نمی نماید و با آن هم خوانی ندارد. دلایل شکست آرزوها و عدم ظهور برندها در همین نکته نهفته است که بر اساس شایستگی و توانایی های خود اقدام نکرده اند.
اکثر فعالان بازار می خواهند با اتکا به سرمایه، کپی برداری و همانند سازی، سود محوری کرده و خود را جای دیگری قرار دهند و به حیات خود ادامه دهند که این عوامل به تنهایی، خود آفت هر برندی می باشند و باعث نابودی آن می گردند.
بارها مشاهده گردیده است که افراد یا برند ها، بر اساس چشم داشت به موفقیت، شهرت و درآمد های افراد و برند های دیگر وارد عرصه های غیر تخصص خود گردیده اند و بعضا مانند برقی درخشیده اند ولیکن بعد از مدتی با توجه به ریشه دار نبودن توانایی ها به فراموشی سپرده شده اند و در باتلاق ساخته ی خود به دام افتاده و تحلیل رفته و به مرور از عرصه های اقتصادی رانده شده اند. آنها وارد سراب گردیده اند و حقیقت را ندیده اند.
و اما اگر می خواهید صاحب برندی خوشنام شوید، اگر می خواهید به شهرت و ثروت برسید، اگر می خواهید همیشه از خود احساس رضایت داشته باشید باید بدانید که:
به اندازه ی تمامی انسانهای روی کره زمین، استعداد، توانایی و خلاقیت های منحصر به فرد وجود دارد. هر شخصی با شناسایی توانمندی ها و استعداد های ذاتی ومنحصر به فردش، می تواند خالق برندی منحصر به فرد، توانا و اصیل و هماهنگ با اصل وجودی خود باشد که همین خاص و یگانه بودن سبب درخشش، پایداری و شهرت هر برندی خواهد شد. تمام رویش های زمین، توسط دانه های مخصوص خود صورت می پذیرد و هر دانه ای محصولی دارد و شبیه نبودن هیچکدام به هم، گواه همین مدعا است .
پس برای ورود به عرصه برند سازی از خود شناسی شروع کنید تا خود و توانایی ها و استعداد های خود را پیدا کنید، از دیگران پیروی و الگو برداری ننمایید و به داشته های خود متکی باشید در اینصورت است که می توانید به آینده موفقیت و روشن برای برند خود امیدوار باشید.
و اما اگر قصد دارید که با سرمایه و مدیریت خود پا به عرصه برند سازی بگذارید، یک نکته را همیشه در نظر داشته باشید، به دنبال افرادی باشید که دارای تخصص، استعداد و توانایی های نابی هستند و منتظر یاری شما در زمینه ی سرمایه و مدیریت باشند اگر چنین افرادی را مشاهده نمودید، تردید نکنیـد و سریعا اقدام نمایید.
منبع: محسن حسـینی جـم – مشاور در حوزه برند و بازاریاب
از مزون لباس عروس آنیسا در تهران

توسط |۱۳۹۶-۱۲-۲۴ ۱۱:۳۰:۱۴ +۰۰:۰۰اسفند ۲۴ام, ۱۳۹۶|برندهای عروسی|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

ده + هفده =